W okresie od 1.03.- 31.08.2011r. LGD "Brynica to nie granica" realizuje projektu pt. "Przedsiębiorczość społeczna na terenach wiejskich" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) 2007-2013 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest bezpłatny, a jego głównym celem jest wyposażenie członków lokalnych organizacji i instytucji z terenów 5 gmin: Bobrowniki, Mierzęcice, Siewierz, Ożarowice i Woźniki w wiedzę dotyczącą wykorzystania potencjału kulturowego, historycznego i tradycji jakimi dysponują lokalne społeczności.

Szkolenia w ramach projektu będą służyły rozszerzeniu wiedzy o formach prowadzenia działalności ekonomicznej, głównie skierowanej na kwestie związane z tworzeniem produktu lokalnego. Szkolenia obejmą także analizę potencjału organizacji pod kątem pomysłu na rozwój działań ekonomicznych, a także tworzenie planu marketingowego i planu finansowego działalności. W realizację projektu chcemy włączyć szczególnie osoby bezrobotne i zatrudnione w rolnictwie, przedstawić im możliwości jakie stwarza wypracowanie atrakcyjnej działalności bazującej na lokalnej tradycji i kulturze.

Podstrona współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.